Marmor

Marmor on üks kaunimaid ja enimmüüdud looduskive, mis on juba aastatuhandeid olnud au sees viimistluskivina. Eksklusiivse, luksusliku välimusega marmor annab igale ruumile ajatu elegantsi.

 Marmor leiab tihti kasutust näiteks põranda- ja seinaplaatide või aknalaudadena, samuti vannitubades. Antud looduskivi pakub laia värvivalikut alates valgetest, kollakatest ja roosadest kuni mustani välja. Üldiste tugevus- ning vastupidavusnäitajate poolest kuulub marmor siiski looduskivide seas pehmemate kivimite hulka. Kindlasti peab heledate marmorite paigalduse puhul arvestamaa tundlikkusega erinevate mörtide ja vuugisegude suhtes.

Millal eelistada marmorit?

Marmori peamiseks kasutuskohaks on vannitoa tasapinnad, aknalauad, seina- ja põrnadaplaadid. Miks mitte ka köögitasapinnad, kui neid vastavalt marmori omadustele hoida ja hooldada. Välistingimustes tasuks Eesti kliimas marmorit siiski pigem vältida.

Mida peaks marmori valimisel teadma?

Poleeritud marmorit ei soovitaks välitingimustesse, kuna aja jooksul kipub poleerkiht ilmastiku mõjul kaduma. Kuigi marmorit kasutatakse tihti ka köögi töötasapinnana, on tegu materjaliga, mis nõuab omajagu hoolt ja tähelepanu, olles tundlik erinvate vedelike, näiteks kohvi ja veini suhtes.