Köögi- ja vannitoa tasapinnad

Köögitasapindade puhul kasutatakse enamasti kõvasid kivisid, kordumatu mustriga graniit on neist ehk levinum. Kuid juhul, kui soovitakse ühtlasemat tulemust on võimaluseks tehiskivi kasutamine, sest kvartskivi tagab võrreldes loodusliku graniidiga rahulikuma tulemuse. Levinud köögitasapindade paksused jäävad vahemikku 2-3cm, vajadusel saab tasapinna ette liita nn “põlle”, mis jätab mulje, et tasapind on 5-10cm paksune, tasapindu saab tellida ka erinevate servaprofiilidega.

Looduskivist köögitasapind ja valamu

Valamute avad looduskivist tasapindadel on võimalik lõigata vastavalt kliendi valitud valamule ja selle kandilisele, ovaalsele või ümarale vormile. Valamut saab valmistada ka tasapinnaga samast looduskivist.

Tänapäeval saab köögitasapinda uputada valamud, pliidiplaate, pistikupesad nii, et pind jääb ühtlaselt sile. Kuigi köökide puhul on peamisteks materjalideks graniit ja kvartskivi, võib

Millist looduskivi kasutada vannitoas?

Just marmor sobib hästi vannitoa tasapindade valmistamiseks. Sarnaselt köögitasapindadega saab valamuid marmorist valmistada või neid tasapinda uputada nii, et tervik näeb välja ühtlane. Samuti võib vannitoas valida erinevate looduskivi viimistlusviiside vahel.

Looduskivist köögi- ja vannitoatasapindade puhul tuleks materjali omadustega arvestada ning see katta juba enne kasutamist vedelike imendumist takistavate vahenditega.