Fassaadid

Looduskivist fassaadikatted on eriti vastupidavad ja ilmastikukindlad, sobides nii kaasaegsetele kui ka ajaloolistele hoonetele. Valikus on erinevad kivitüübid, nagu graniit ja paekivi, mis on spetsiaalselt mõeldud fassaadidele ja Eesti ilma eripäradele. 

Eestis levinud lahendus

Eestis on taas kasvanud austus traditsiooniliste kivimaterjalide vastu, mida näeb erinevat tüüpi hoonete seinadel nagu pangad, ärihooned ja kaubanduskeskused. Üha enam valitakse fassaadi renoveerimisel või ehitamisel looduskivi. Poleeritud graniitplaadid on saanud eriti populaarseks, kuid paekivist fassaadid on endiselt ajatud, olles sajandeid olnud Eesti ehitusmaastikul olulised. Need on saadaval erinevates viimistlustes, nagu murtud, klombitud ja looduslik pind, ning viimasel ajal ka lihvitud kujul. Ka teised kivimaterjalid, nagu liivakivi ja kiltkivi, on saavutamas üha suuremat populaarsust, peegeldades kaasaegseid ehitustrende.

Erinevad paigaldusmeetodid

Paigaldusmeetodid on mitmekülgsed: loodusliku kivi saab näiteks otse kinnitada pinnale või kasutada roostevabast terasest ankruid ventileeritavate fassaadiplaatide jaoks. Meie looduskivi ja arhitektuuri eksperdid juhatavad sind parima otsuseni, tagades fassaadi vastupidavuse ja esteetilise olemise.