Fassaadid

Looduskivist fassaadid pakuvad võimalust massist erineda ning leiavad kasutust tavaliselt esteetilistele väärtusele rõhutavate ehitiste, näiteks elamute või ühiskondlike hoonete puhul. Fassaadi viimistlemiseks sobivad graniit, kiltkivi, liivakivi ja paekivi. Kivide värvi ja erinevaid töötlusastemeid saab samuti valida: poleeritud, lihvitud, looduslik, klombitud jne.

Eestis levinud lahendus

Eestis on palju ühiskondlikke hooneid nagu pangad, ärihooned ja kaubanduskeskused, mille fassaad on viimistletud poleeritud graniitplaatidega. Samas ei saa mööda minna paekivist fassaadidest, mis on läbi sajandite olnud Eestis ehitus- ja viimistlusmaterjaliks nii murtud, klombitud kui loodusliku pinnaga, aga viimasel paarikümnel aastal ka lihvitud plaadina. Samuti on liivakivi ja kiltkivi viimastel aastatel aina rohkem populaarsust koguma hakanud.

Erinevad paigaldusmeetodid

Lahendusi on palju, looduskivi saab kleepida kindlale aluspinnale, kinnitada roostevabadele ankrutele ventileeritava fassaadiplaadina jpm. Mitmete ehituslike valikute vahel langetatakse valik reeglina arhitekti ja looduslikku kivi tundva eksperdi abiga.