Trepiastmed, trepiplaadid

Looduskivi sobib lõppviimistluseks nii sise- kui välistreppidel, erinevus seisneb peamiselt trepiastmetel ja trepiplaatidel kasutatavate kivide tüübis ning viimistluseses.

Looduskivist välistrepid

Välistreppide, aga ka galeriide ja platvormide viimistlemiseks kasutatakse enamasti põletatud või karestatud pinnaga graniitplaate, mille paksuseks on 2-3cm. Valikust leiab erinevas pikkuses ja laiuses plaate, mida õnnestub sobitada arhitekti poolt ette antud mõõtudega.

Levinumad looduskivist plaatide mõõdud:
30 x 60 cm
60 x 60 cm
30cm x vaba pikkus

Trepiastmete puhul on levinud laiuseks 33-34 cm ja pikkuseks 100-150 cm, kuid alati on võimalus tellida just konkreetsest projektist lähtuvalt vajalikus mõõdus looduskivist plaate. Levinumad on lihtsa ristküliku kujuga täistrepiastmeid ning ka keerukama esiservaga trepiastmeid. Looduskivist trepiastemete ja trepiplaatide materjaliks peamiselt graniit ja paekivi.

Looduskivist sisetrepid

Sisetreppide puhul on astmeplaatide viimistlusmaterjalina levinud nii marmor, paekivi kui graniit. Eramutes peamiselt marmor ja paekivi ning ühiskondlikes hoonetes graniit. Looduskivi kasutatakse siseviimistluses eelkõige just visuaali silmas pidades, märkimisväärset eelist teiste materjalidega võrreldes see ei anna.