Trepiastmed, trepiplaadid

Looduskivi on ideaalne valik nii maja sise- kui ka välistreppide ehitamisjärgseks viimistlemiseks. Erinevus seisneb peamiselt kasutatavate kivide tüübis ja viimistlusmeetodites. Suurepäraselt sobivad nad ka neile, kes mõtlevad trepi renoveerimise peale. Meie kogemus ja ekspertiis tagavad, et investeering tasub end pikaajaliselt ära ja jääb kodu kaunistama kauaks.

Välistrepp

Välistreppide, aga ka galeriide ja platvormide viimistlemiseks kasutatakse enamasti põletatud või karestatud pinnaga graniitplaate, mille paksuseks on 2-3cm. Valikust leiab erinevas pikkuses ja laiuses plaate, mida õnnestub sobitada arhitekti poolt ette antud mõõtudega.

Levinumad looduskivist plaatide mõõdud:
30 x 60 cm
60 x 60 cm
30cm x vaba pikkus

Trepiastmete puhul on levinud laiuseks 33-34 cm ja pikkuseks 100-150 cm, kuid alati on võimalus tellida just konkreetsest projektist lähtuvalt vajalikus mõõdus looduskivist plaate. Levinumad on lihtsa ristküliku kujuga täistrepiastmeid ning ka keerukama esiservaga trepiastmeid. Looduskivist trepiastemete ja trepiplaatide materjaliks peamiselt graniit ja paekivi.

Sisetrepp

Sisetreppide puhul on astmeplaatide viimistlusmaterjalina levinud nii marmor, paekivi kui graniit. Eramutes peamiselt marmor ja paekivi ning ühiskondlikes hoonetes graniit. Looduskivi kasutatakse siseviimistluses eelkõige just visuaali silmas pidades, märkimisväärset eelist teiste materjalidega võrreldes see ei anna.